O ŁAZIENKACH

HISTORIA

Już na początku XX wieku na północnym krańcu Jeziora Miejskiego zażywano kąpieli słonecznych i wodnych. W okresie międzywojennym przy niewielkiej zatoczce powstała plaża z ekspozycją w kierunku południowym, a później pierwsze zabudowania.

Dostępne zdjęcia z tego okresu mają podpisy niemieckie, gdyż jak w wielu miastach w tej części Wielkopolski, w Chodzieży mieszkali głównie Polacy, lecz również osoby narodowości niemieckiej.

Po II wojnie światowej rozbudowano obiekt Łazienek Chodzieskich, dobudowując do centralnej części przebieralnie. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego stulecia plaża na Łazienkach Chodzieskich była ulubionym miejscem wypoczynku Chodzieżan w okresie letnim. Do specjalnie w tym celu zbudowanego pomostu  do plaży przybijał i przybija stateczek „Chodzieżanka”, dowożąc mieszkańców z centrum miasta.

Jezioro Miejskie ma 116 ha i doskonale nadaje się do uprawiania sportów wodnych: żeglarstwa, narciarstwa wodnego, skuterów wodnych. Corocznie są na nim organizowane regaty żeglarskie oraz Motorowodne Zawody o randze mistrzostw Europy i Świata.

Chodzież, to niewielka lecz bardzo atrakcyjna miejscowość, malowniczo położona w dolinie wśród lasów i jezior. Czyste powietrze, woda, ryby, piękne lasy pełne grzybów to doskonale miejsce dla koneserów natury jak i osób lubiących spędzać aktywnie czas.

Hotel – Restauracja – Marina Łazienki Chodzieskie

Znajdują się przy największym z jezior, w zacisznym miejscu na obrzeżach miasta. Dysponujemy 12 pokojami wyposażonymi w łazienki, TV i darmowy dostęp do internetu Wi-Fi. Posiadamy komfortowy apartament składający się z dwóch niezależnych pomieszczeń, sypialni i pokoju wypoczynkowego. Dodatkową atrakcją apartamentu jest sauna i minisiłownia. Przy hotelu znajduje się dozorowany parking, a na plaży plac zabaw dla dzieci. Wraz z noclegiem mają Państwo możliwość spróbowania dań polskiej i europejskiej kuchni, która nie tylko cieszy oczy, ale i podniebienie. W restauracji panuje wyjątkowa i przytulna atmosfera, ciepła kolorystyka wnętrz oraz widok na jezioro i panoramę Chodzieży.

 

Obiekt uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0” 

Łazienki Chodzieskie